Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI

Utworzono dnia 07.05.2020
Czcionka:

Drodzy Czytelnicy,

Od 11 maja 2020 roku obowiązują nowe zasady funkcjonowania Miejsko-Gminnej Gminnej Publicznej w Wyśmierzycach. Zasady otwarcia biblioteki zostały dostosowane do zaleceń Biblioteki Narodowej i Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Białobrzegach.

Godziny otwarcia biblioteki

Poniedziałek-Piątek 7.00-15.00

Wypożyczenia książek

Poniedziałek-Piątek  9.00-15.00

Od czerwca godziny wypożyczeń książek ulegną wydłużeniu

 

 

Załącznik nr 1 do Zarządzenie nr 10/2020
Dyrektora Miejsko-Gminnej
Biblioteki Publicznej w Wyśmierzycach
z dnia 6 maja 2020r.

 

Zasady postępowania w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom, czytelnikom oraz zapewnienie bezpieczeństwa w pomieszczeniach zajmowanych przez Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Wyśmierzycach.

 

 1. Pracownicy biblioteki powinni bezwzględnie stosować się do zasad sanitarnych przedstawianych i aktualizowanych przez Główny Inspektorat Sanitarny i Ministerstwo Zdrowia oraz ścisłe przestrzegać procedur i rekomendacji Biblioteki Narodowej.
 2. W widocznym miejscu należy umieszczać instrukcje dotyczące higieny rąk, dezynfekcji dłoni, sposobu zakładania i zdejmowania masek ochronnych.
 3. Bibliotekarze są zobowiązani do  częstego mycia rąk  i ich dezynfekcji, stosowania ochrony twarzy i rąk, czyli maseczek, przyłbic, rękawiczek, itp.
 4. Zaleca się jak najczęstsze wietrzenie pomieszczeń, dezynfekcję klamek, klawiatur, telefonów, włączników światła i innych powierzchni lub elementów wyposażenia często używanych.
 5. Czytelnicy mają dostęp w bibliotece tylko do korytarza, w który może przebywać jedna osoba. Obsługa Czytelników odbywa się z poziomu drzwi wejściowych do Wypożyczalni dla dorosłych, gdzie ustawiono ladę biblioteczną z ekranem ochronnym oddzielającym bibliotekarza od czytelnika. Czytelnicy nie mogą wejść do pomieszczeń Wypożyczalni dla dorosłych ani Oddziału dla dzieci, nie mają osobistego dostępu do zbiorów biblioteki, czytelni, komputerów oraz prasy.
 6. Czytelnicy mają zapewniony na korytarzu, przy drzwiach wejściowych do biblioteki, dostęp do dozownika łokciowego z płynem dezynfekującym oraz rękawiczek foliowych.
 7. Godziny  wypożyczeń książek ustala się od poniedziałku do piątku pomiędzy 9.00-15.00.
 8. Czytelnicy zobowiązani są do przychodzenia w maskach i rękawiczkach ochronnych oraz zachowania odpowiedniego dystansu minimum 2 m wobec innych osób.
 9. Czytelnicy odkładają przyniesione książki do przygotowanych pojemników przy drzwiach wejściowych.
 10. Przyjęte egzemplarze zostają poddane  kwarantannie na okres 7 dni w pomieszczeniu wyznaczonym przez Dyrektora. Pojemniki z książkami zostają oznaczone datą wpływu do biblioteki oraz datą ponownego włączenia do księgozbioru. Bibliotekarz ma obowiązek używania rękawiczek przy włączaniu książek do użytkowania.
 11. Zabrania się  dezynfekowania zwracanych książek  preparatami dezynfekcyjnymi opartymi na detergentach i alkoholu. Nie należy również stosować ozonu ani lamp UV do dezynfekcji książek ze względu na szkodliwy wpływ na materiały, z których wykonane są książki.
 12. Zaleca się dezynfekować powierzchnie będące w kontakcie ze zwracanymi książkami przez mycie detergentem lub preparatami dezynfekcyjnymi
 13. Nie będą organizowane spotkania, imprezy i inne wydarzenia w bibliotece do odwołania.

Dyrektor Miejsko-Gminnej

Biblioteki Publicznej w Wyśmierzycach      

 Justyna Bomba                                                                                                                                                                                   
 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Październik 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 12

W poprzednim tygodniu: 30

W tym miesiącu: 77

W poprzednim miesiącu: 114

Wszystkich: 2076